405627-2023 - ÄndringSverige-Eslöv: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av insamling av förpackningsavfall från ÅVS
Referensnummer: 2023-004, 2023-06-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ramavtal för insamling och transport till avlämning av för- packningar från återvinningsstationer ("ÅVS").