405670-2026 - Resultat
Sverige – Informationssystem – Verksamhetssystem till Individ och omsorgsförvaltningen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem till Individ och omsorgsförvaltningen
Beskrivning: Skurups kommun genomför upphandling av ett komplett verksamhetssystem för socialtjänst och hälso- och sjukvård, inklusive planeringssystem. Systemet ska driftas av leverantören. Upphandlingen genomförs i två steg som ett förhandlat förfarande. Ansökan att delta i upphandlingen lämnas i E-avrop.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126921:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster