405677-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader – Nybyggnation skärmtak och betongförråd, Uppsala
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation skärmtak och betongförråd, Uppsala
BeskrivningFORTV avser upphandla en generalentreprenör för att på totalentreprenad uppföra ett antal skärmtak och förråd på Uppsala garnison.
Intern identifierare5705/2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000