405696-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Järnhandelsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Katalogvaror: Järn- och industrifackhandel, elektronikkomponenter, vitvaror/hemelektronik och IT-tillbehör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser PostNords samlade nordiska behov av beställningar av katalogvaror på Facility Management-området omfattande segmenten:
— Järnhandel,
— Industrifackhandel,
— Elektronikkomponenter,
— Vitvaror/hemelektronik.
Baserat på inkomna ansökningar kan upphandlingen komma att delas upp i en eller flera delar avseende segment och geografiska marknader.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44316000 Järnhandelsartiklar, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31682000 Elektricitetsmateriel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.