405704-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning, sandning m.m. - Säterbostäder och fastigheter
Referensnummer: GNU 2018/113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Säterbostäder och kommunens fastighetsavdelning har behov av maskin- och personalresurser för snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning. Uppdraget omfattar att tillhandahålla sådana resurser vid de tillfällen Säterbostäders jour kallar ut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
GUSTAFS
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stora Skedvi
Del nr: 2
Säter
Del nr: 3