405779-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPLC-DAD-MS-Q-TOF instrument
Referensnummer: SLU.ua.2023.2.4.4-2492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The aim of this procurement is to sign an agreement with a supplier that can provide a UltraPerformanceLiquidChromatography system instrument, UPLC-DAD-MS-Q-TOF, instrument and provide the necessary maintenance, technical support and service for the instrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432200 Kromatografer, 38522000 Kromatografisk skanner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen