405785-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Dokumenthanteringstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utdatatjänster 2017.
Referensnummer: UH-2017-572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen genomförs med ett förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt LUF.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen