2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsförvaltning och Skogsvårdstjänster
Beskrivning: Uppdraget omfattar planering, förvaltning och skötsel av Malmö kommuns skogsinnehav enligt gällande skogsbruksplan. Skogsfastigheterna återfinns geografiskt spridda i ett flertal skånska kommuner.
Intern identifierare: TN-2025-1901
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231000 Skogsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 45111220 Röjning av ris och buskar, 77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77211300 Trädröjning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231300 Skogsförvaltning, 77231600 Skogsplantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skogsförvaltning och Skogsvårdstjänster