405853-2019 - ResultatSverige-Gävle: Byggnation av kontorsbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadshuset Helheten etapp 1-3 Totalentreprenad samverkan/partring
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45262690 Renovering av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen