405890-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kateterburen Intervention Kärl, PCI och Guidewire
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kateterburen Intervention Kärl, PCI och Guidewire
Beskrivning: Detta upphandling omfattar produkter till Region Hallands verksamheter inom området intervention kärl (Angio) och PCI. Regionen efterfrågar även ett samlat behov av guide wires till samtliga verksamheter, exempelvis Angio, PCI, kirurgi, röntgen, ERCP, endoskopi, urologi
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115280:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning