2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikljussignalbyte Fredriksgatan-Jernverksleden i Sandviken kommun
Beskrivning: Sandviken Energi avser att upphandla 1st Trafikljusanläggning korsningen Fredriksgatan-Jernverksleden i Sandvikens Kommun.
Intern identifierare: SEAB 2024/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233294 Installation av trafiksignaler
Ytterligare klassificering (cpv): 45316212 Installation av trafikljus, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232200 Underhåll av trafikljus, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Trafikljussignalbyte Fredriksgatan-Jernverksleden i Sandviken kommun