405955-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital skyltning
Referensnummer: NM2022/445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212500 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av ca 40–50 digitala skärmar och nyttjanderätt till ett Content Management System (CMS) för skapande och publicering av media. Vidare inkluderar Tjänsten leverans och installation av de digitala skyltarna samt drift, support och övervakning på såväl hårdvara som mjukvara.
NM önskar att implementeringsprojektet sker under hösten 2023, och med önskad driftsättning enligt överenskommelse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen