40596-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anskaffning allmålspjäs 40mm Mk4
Referensnummer: 423434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning allmålspjäs 40mm Mk4 avsedda för örlogsfartyg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35322100 Luftvärnsartilleri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av allmålspjäser 40mm Mk4