2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten
Beskrivning: Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom ventilationsarbeten, det vill säga, felsökning, reparationer, underhåll, injustering av luftflöden, rensning av ventilationssystem, funktionskontroller, åtgärdsutredningar samt ombyggnationer av befintliga anläggningar i Kirunabostäders och Kiruna Näringsfastigheters fastigheter samt i Kiruna kommuns verksamhetslokaler.
Intern identifierare: 2026-054
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000