2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av kommunalt avfall
Beskrivning: Insamling av det kommunala avfallet från hushåll och verksamheter inklusive förpackningar
Intern identifierare: 24/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000