Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eds allé
Referensnummer: UPVH/2020:112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Väsbyhem AB skickar härmed ut förhandsannons inför upphandling av två kvarter (V2 A och V2 B) med bostäder i västra delen av Upplands Väsby kommun. Upphandlingen kommer publiceras under hösten och är tänkt att upphandlas som en totalentreprenad. Upphandlaren önskar att intressenter anmäler intresse till Jennie.ristrom@upplandsvasby.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen