See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning - Klippan 2025
Beskrivning: Vinterväghållning inom Klippans kommun
Intern identifierare: 25/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav vinterväghållning
Beskrivning: Dessa krav gäller för alla deltagande kommuner
Intern identifierare: 1671194
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Saltslinga lastbil
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 1 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1727682
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Ljungbyhed
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 2 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1727713
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3: Östra Ljungby och Stidsvig
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 3 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1727714
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4: Fastighetsobjekt Klippan
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 4 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1727719
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5: Klippan tätort - Norr
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 5 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1731547
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Delområde 6: Klippan tätort - Väster
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 6 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1731550
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Delområde 7: Klippan tätort - Öster
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 7 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1731551