2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster för Polismyndigheten Stockholm och Gotland
Beskrivning: Ramavtalet kommer att användas för att avropa entreprenadarbeten (byggtjänster) för hyresgästanpassningar innefattande reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten och övrig byggverksamhet i Region Stockholm och Gotland.
Intern identifierare: A037.705/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader, 45216100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten, 45216111 Byggnation av polisstation, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1: Stockholm
Beskrivning: Ramavtalen avser mindre entreprenader, t.ex. utförande av reparations-, service-, underhålls- samt ny-, om- och tillbyggnadsarbeten i beställarens lokaler i respektive geografiskt område.
Intern identifierare: Område 1: Stockholm
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2: Gotland
Intern identifierare: Område 2: Gotland
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3: Åklagarmyndigheten
Intern identifierare: Område 3: Åklagarmyndigheten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4: Tullverket
Intern identifierare: Område 4: Tullverket