406333-2019 - ResultatSverige-Umeå: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ablationsutrustning
Referensnummer: HSN 473-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar radiofrekvensablationsutrustning för behandling av hjärtarytmier via kateter med anpassning till Ensite Velosity.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik, 33165000 Utrustning för kryokirurgi och kryoterapi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen