406360-2019 - ResultatSverige-Lund: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laser Scanning Confocal Microscope
Referensnummer: V 2019/253
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Laser scanning confocal microscope for the Department of Experimental Medical Science.
The Department of Experimental Medical Science at Lund University, Sweden is acquiring a confocal microscope system. The instrument will be placed at the Wallenberg Neuroscience Center, Lund University.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen