2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1030 Livsmedel grossist
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp av livsmedel samt färsk frukt, grönsaker och rotfrukter. Deltagande parter är Södertälje kommun, Tom Tits AB, Nykvarns kommun, Salems kommun, Flens kommun, Gnesta kommun, Trosa kommun och Oxelösunds kommun.
Intern identifierare: 24/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000