2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsjour Ramavtal Eskilstuna
Beskrivning: Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för utförande att trygghetskapandearbete så som områdesnärvaro, trygghetsvandring, hantering av alla inkomna störningssamtal från hyresgäster, vara behjälplig att motverka olovlig andrahandsuthyrning och även rapportera in via EST till kommunens trygghetssamordnare. Leverantören ska vara beställarens förlängda arm efter arbetstid på kvällar, nätter och helger genom att vistas i beställarens bostadsområden i Eskilstuna och Torshälla.
Föregående meddelande: 656891-2021
Intern identifierare: 21/52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000