406475-2020 - PlaneringSverige-Oxelösund: Bevaknings- och säkerhetssystem
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm Särskilt boende
Referensnummer: Inköp.2020.8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Trygghetslarm till särskilt boende i Oxelösunds kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen