406512-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sophämtningsfordon 4-fack
Referensnummer: 21/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ett antal sophämtningsfordon till det kommunala bolaget June Avfall & Miljö AB.
Omfattning
June Avfall & Miljö AB handlar upp en 7 st nya kompletta Sophämtningsfordon 4-fack.
Leverans:
4 st under Q1 2022.
3 st under Q1 2023
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen