406568-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Kognitiva hjälpmedel Del 2 - Objekt 3 & 5
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kognitiva hjälpmedel Del 2 - Objekt 3 & 5
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal på Kognitiva hjälpmedel del 2 (medicintekniska hjälpmedel) i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar: Objekt 3 Tyngdvästar och/eller tyngdkragar Objekt 5.a Tidshjälpmedel cirkulärt för upplevelse av tid Enkel Objekt 5.b Tidshjälpmedel linjärt för upplevelse av tid Enkel Varje objekt utgör en separat upphandling som utvärderas och tilldelas var för sig. Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av efterfrågade varor under avtalsperioden. Målsättning är att köpa in varor med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt.
Intern identifierare: HJN2025/117
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39254100 Klockor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000