406569-2018 - ÄndringSverige-Avesta: Ingenjörstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster-tekniska konsulter konstruktion och anläggning Avesta kommun
Referensnummer: 17-077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster inom området konstruktion och anläggning. Området omfattar gata, väg, torg, bygg, anläggning, VVS och el.