2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggmaterial 2.0
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal gällande komplett sortiment av byggvaror/byggmaterial och då främst för verksamheten Bygg‐ och anläggningsprogrammet på Björknäs gymnasieskola som är den största beställaren inom kommunen. Mindre avrop kan förekomma från exempelvis fastighetsavdelningen. Uppdraget innebär löpande leverans av byggmaterial och direkta köp i anbudsgivarens butik/hämtlager.
Intern identifierare: KS 2025-513
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Byggmaterial 2.0