406592-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kökstillbehör
Referensnummer: STK-2019-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverera Malmö stads kontinuerliga behov av kökstillbehör främst till kök inom Förskoleförvaltningen, Grundskoleförvaltningen, och Gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen samt olika boenden inom Hälsovård och omsorgsförvaltningen.
Observera att följande delar inte ingår i upphandlingen:
Storköksutrustning t.ex. diskmaskiner, kylskåp, och spisar.
Elektroniska hushållsprodukter t.ex. kaffekokare, elvispar och brödrostar.
Arbetskläder och skor t.ex. kockrock och förkläde.