406602-2017 - ÄndringSverige-Luleå: Optiska fiberkablar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsutbyggnad Luleå kommun.
Referensnummer: KLF 2017/1206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32562000 Optiska fiberkablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bredbandsutbyggnad inom Luleå kommun.