406699-2021 - ResultatSverige-Borås: Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för mätning av syretransmissionshastighet
Referensnummer: 21/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett instrument för mätning av syretransmissionshastighet samt option på ytterligare tre instrument.
Ett instrument för ultra-låg detektion för syrediffusion som är utrustat med en coulometrisk sensor för detektion av absoluta värden av syre. Automatisk kontroll av temperatur, relativ fuktighet, tryck och flöde. Anpassade och utbytbara kassetter som ger flexibilitet att testa fler provtyper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen