Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matkassen 2021
Referensnummer: RS 2021-320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland har genomfört upphandling av ramavtal för anskaffning av livsmedel i konsumentförpackningar. Upphandlingen avser att tillgodose Region Gotlands behov av livsmedel i konsumentförpackningar.
Upphandlingen är uppdelad i två delar:
Position 1 - Livsmedel i konsumentförpackning från butik
Position 2 - Livsmedel i konsumentförpackning från webbutik
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Livsmedel i konsumentförpackning från butik.
Del nr: 2