406779-2023 - PlaneringSverige-Gävle: Rekryteringstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-Rekryteringstjänster av utländsk medicinsk personal
Referensnummer: 23/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge kring Rekryteringstjänster av utländsk medicinsk personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Rekryteringstjänster av utländsk medicinsk personal
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen