Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala verktyg skolan
Referensnummer: Dnr. 37-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun bjuder in till anbudsgivning avseende digitala verktyg i skolan. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör för tillhandahållande av digitala verktyg för både lärare och elever. För information om produkter, volymer och villkor se bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen