406833-2020 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorierumsinredning, läkemedelsrumsinredning och förrådssystem i vårdmiljö
Referensnummer: RS 2019-05857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39150000 Diverse möbler och utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen