See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-system för medarbetarundersökningar med hjälp av pulser
Beskrivning: Upphandlingen avser ett IT-system för medarbetarundersökningar med hjälp av pulser. I avtalet finns det uppräknat vilka övriga upphandlande myndigheter som har möjlighet att ansluta sig till avtalet. De övriga upphandlande myndigheterna är med i avtalet som en option. Dvs optioner är krav som kunden har rätt att avropa men inte skyldighet att avropa under avtalstiden. Vilka bolag som har möjlighet att ansluta sig till avtalet framgår även i annonsen. För mer information, se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98269:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79311000 Undersökningar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd