2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus- och krossmaterial, jord, sand och fallskyddsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Tranås kommuns behov av grus- och krossmaterial, jord, sand och fallskyddsmaterial.
Intern identifierare: UH25-019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 14212200 Stenmaterial, 14212400 Jord, 14212410 Matjord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tranås kommuns behov av grus- och krossmaterial, jord, sand och fallskyddsmaterial.
Intern identifierare: 1687880
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 - Sandningssand
Beskrivning: Tranås kommuns behov av sandningssand.
Intern identifierare: 1730540
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14213100 Makadam
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 - Grus- och krossmaterial
Beskrivning: Tranås kommuns behov av grus- och krossmaterial.
Intern identifierare: 1730543
Ytterligare klassificering (cpv): 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 - Jord, sand och fallskyddsmaterial
Beskrivning: Tranås kommuns behov av jord, sand och fallskyddsmaterial inklusive leverans.
Intern identifierare: 1730544
Huvudklassificering (cpv): 14212400 Jord
Ytterligare klassificering (cpv): 14200000 Sand och lera, 14211000 Sand