2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av projektering Entreprenörsparken
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster avseende ”Projektering av Entreprenörsparken”. Upphandlingen omfattar en parkyta inom ”Detaljplan för Stadsutveckling vid Olof Asklunds gata inom stadsdelen Högsbo". Projektör och entreprenör upphandlas parallellt för att samverkan ska kunna ske från projekteringsstart. Projektör ska ta fram komplett bygghandling i samverkan med entreprenör och beställare, som kommer vara en del av projektgruppen.
Intern identifierare: EXF-2025-00208
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000