2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 System för kapselendoskopi, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för komplett system för kapselendoskopi för att, inom Region Norrbotten och under avtalstiden, kunna genomföra ca 360 tunntarmsundersökningar med denna teknik. För systemfunktionen nödvändig utrustning ska placeras på 4 av de 5 sjukhusen inom regionen och dubbletter, för ökad kapacitet, ska placeras på Sunderby respektive Gällivare sjukhus.
Intern identifierare: 25/476
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000