Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialarbetsdräkt Operation
Referensnummer: 2022-O002068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialarbetsdräkt operation, bestående av huva, blus och byxa
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Delområde 1 Specialarbetsdräkt
Delområde 2 Funktionströja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial