407013-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärbara datorer – Upphandling av klientdatorer och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av klientdatorer och tillbehör
BeskrivningPTS har behov av att etablera en långsiktig avtalsrelation med en Leveran-tör för att tillgodose myndighetens behov av klientdatorer och tillhörande tillbehör. Upphandlingen omfattar leverans av bärbara datorer samt rele-vanta kringprodukter såsom skärmar, dockningsstationer och övrig utrust-ning som krävs för en fullt fungerande arbetsplats.
Intern identifierare26–1994
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000