407060-2023 - ResultatSverige-Piteå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: 22INK024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationstjänster för Piteå kommun och kommunbolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Strategisk byrå
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79961000 Fototjänster, 92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategisk byrå
Del nr: 2 Copy/Textproduktion
Copy/Textproduktion
Del nr: 3 Film/Foto/Ljud
Film/Foto/Ljud
Del nr: 4 Event
Event
Del nr: 5 Grafisk form
Grafisk form