2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pipetteringsrobotar i mindre format för PCR-sättning och bibliotekspreparation
Beskrivning: Region Östergötland bjuder in till upphandling avseende två (2) st pipetteringsrobotar i mindre format för PCR-sättning och bibliotekspreparation till Klinisk mikrobiologi och Precisionsmediciniskt laboratorium vid Universitetssjukhuset i Linköping.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123615:Lot:1