2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallsinsamling underjordsbehållare
Beskrivning: I denna upphandling ingår insamling och transport av avfall under kommunalt ansvar från bottentömmande behållare, fosforfilter i säck samt bygg-och rivningsavfall i storsäck i Norrköpings kommun, hämtningsområde A. Det vill säga områden i Norrköpings kommun där hämtning sker med landförbindelse.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132262:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport