2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningsavtal, Undersköterskor
Beskrivning: Pajala kommun bjuder in till att lämna anbud gällande Bemanningsavtal av Undersköterskor. Avtalet är ett ramavtal.
Intern identifierare: 2024-1057
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling enligt 19 kap. då tjänsten är en tjänst enligt Bilaga 2. Anbudsgivare ska uppfylla ställda krav och ha den lägsta utvärderingssumman för att bli tilldelad.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000