2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nya skolor f-6 och 7-9 i Ljungskile
Beskrivning: Upphandlingen avser totalentreprenadkontrakt med arbetsformen partnering avseende nybyggnation av en F-6 och en 7-9 skola i Ljungskile. Kontrakterad entreprenör ska leda arbetet i rollen som generalentreprenör. Denne ansvar för att leda arbetet med gemensam planering, upphandling av övrig erforderlig kompetens och tillsammans med beställaren projektera och genomföra entreprenadarbeten med målet att skapa en skola som möter framtidens behov. Beräknad kontraktstid är 2024-10-01 - 2028-06-30
Intern identifierare: SBN/2023:123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45212222 Byggnation av gymnastiksal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: 4. Anbudsformulär