40727-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Ortopediska implantat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska implantat och Bencement – Sydöstra – J
Referensnummer: RJL 2018/1448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser upphandling av Ortopediska implantat och Bencement.
Produktgrupperna som upphandlas är Bencement, Knä och höft, Rygg, Axel och Trauma. Samupphandling av produktgrupperna Knä och höftproteser.