407337-2016 - ResultatSverige-Västerås: Mekaniska grävmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskin.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Grävmaskin samt 3 års serviceåtagande.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
43262100 Mekaniska grävmaskiner, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.