40734-2019 - ÄndringSverige-Hallsberg: Brandfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2 + 1 Släckbilar till Närkes Brandkår
Referensnummer: NN2018/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan gällande två nya släckbilar, varav en med skärsläckare, till Nerikes Brandkår + 1 extra på option.
Upphandlingen annonseras via Hallsbergs kommun men Nerikes Brandkår är upphandlande myndighet.