40735-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Tekniska kontroller
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddsrumskontroll 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal för avrop av kontrollanter för olika former av kontroll av skyddsrum.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.