40737-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen En nationell aktör med ansvar inom området dövblindhet.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 8: Forsknings- och utvecklingstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen I enlighet med regeringsbeslut upphandlar Socialstyrelsen en aktör med nationellt ansvar för området dövblindhet. För mer information se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79342000 Marknadsföring, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.